Sociálne vzťahy- zmätok

Autor: Kristína Krošláková | 20.6.2016 o 17:56 | Karma článku: 1,43 | Prečítané:  303x

....gýčovo patetické, ale dlho komolené zamyslenie nad osudom, kolobehu života a o tom že veci sa proste dejú, či chceme alebo nechceme. 

.....nie je to téma na ktorú som odborník, alebo lepšie povedané nie je to téma o ktorej by som mohla niečo hovoriť, keby som mala túto kapitolu svojho života brať nejako vážne a odborne, a svetu svojim písaním priniesť nejakú skúsenosť podeliť sa o svoje zážitky, šlo by to ťažko, a tento text by sa skôr volal ako zaručene odohnať nevytrvalých priateľov a partnerov.

Za život som prežila veľa rôznych období, ktoré síce trvali krátko,  ale zato boli intenzívne a často sa striedali, ako každý človek aj ja som sa formovala, snažila som sa nadviazať nejaké sociálne kontakty, nájsť si kamarátov, a známych prípadne vzťah ktorý by mal nejakú perspektívu a bla bla bla....

Ak toto všetko prehodnotím v skratke, snažila som sa prispôsobiť ľuďom, bojovať sama so sebou tým že som sa snažila zamiesť pod koberec pocity samoty tým že som si vytvárala sociálne skupiny a vzťahy podľa ,,bežných,, štandardou. Bola som nešťastná nie ako predtým, menej ale bola.....

Každý začiatok a koniec nejakej mojej životnej kapitoly sa začína alebo končí vždy katastrofou, a následnou zemnou účesu, oblečenia alebo premaľovaním celého domu, či zmenou spolubývajúcej. Pri mojom poslednom veľkom životnom skoku, som stála na troskách rozpadnutého vzťahu s chlapom a nad rozpadajúcim sa vzťahom s rodičmi.

V tej dobe mi do života prišiel niekto kto tam vtedy zapadal dokonale, bola racionálna  s dominantnou povahou, divne blond vlasmi a červenými nohavicami zachránila môj svet, spolu s pár ďalšími ľuďmi so mnou prežívala najhoršie obdobie môjho života, ale po ďalšej katastrofe zmizla....

Zmizla aby sa mi na chvíľku mohla pripomenúť minulosť, oba jej odchody mi dali lekciu do života, ako do môjho života vtedy zapadla, tak do neho za dva roky zapadať prestala. V noc keď odišla som si naposledy pripomenula, ako je to cítiť lásku, nie však od nej ale trosky tejto životnej katastrofy zase ponúkli iný svet. Jej pád do môjho života bol náhli a aj to ako z neho odišla, bolo náhle a radikálne aj keď je to jediný most, ktorý som sama nespálila...

Iný priateľa nám do života prídu nenápadne, zmeškaným koncertom, množstvom vypitého alkoholu, zaseknutým výťahom, alebo spoločnými záujmami. Takýchto ľudí je viacej, ale je menšia pravdepodobnosť že sa medzi nimi nájdu tí ktorý vydržia všetko, zvlášť ak ste typ človeka, s tvrdou povahou, náladový, roztekaní a so sociálnou fóbiou.

Nájdu sa však na tomto svete, priatelia ktorý úloha sa ukáže v pravý čas, priateľa ktorý tú nemusia byť stále, ale sú tu na celý život, priatelia s ktorými  na komunikáciu stačí iba pohľad, priateľa ktorý mi do očí vedia povedať keď mi šibe  viac ako obvykle, priateľa vďaka ktorým mám na mnohých miestach domov, sú to priatelia ktorý prichádzajú a odchádzajú ale vždy keď prídu začneme tam kde sme skončili.

Každý druh vzťahov, či už sú to priateľstvá, lásky, pracovné vzťahy, alebo len krátke stretnutia, nič z nich nie je náhoda, každé z nich nás poznačí menej alebo viac, ale dôležité sú práve tie priateľstvá ktoré dokážu liečiť rany ktoré by inak zostali na celý život, priatelia ktorý sú v našom živote presne tak veľmi ako práve potrebujeme a môžeme prijať, a my sme v ich živote vtedy keď ony potrebujú nás.

Niekde som čítala myšlienku že človek dokáže milovať iba tak veľmi ako sám potrebuje.....a to úplne stačí, nič viac a nič menej len nájsť rovnováhu, a v pravý čas prísť a odísť....nakrátko alebo navždy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?