Imigranti, ovce a akademická pôda

Autor: Kristína Krošláková | 15.10.2015 o 9:13 | (upravené 15.10.2015 o 23:16) Karma článku: 3,78 | Prečítané:  237x

........veľa,  hlúposti veľmi škodí, ešte viac škodí keď nemáme prirodzenú autoritu voči slušnosti. Častokárt je lepšie byť ticho, a myslieť si svoje než sa pridať ku stádu oviec.

Často sa zamýšľam, keď listujem noviny, alebo keď si prezerám rôzne internetové informačné portály zastavuje sa mi rozum nad tým čo sa niekedy dočítam. Internetovým diskuziám a televizií sa vyhýbam pretože tieto informácie by som asi neprežila v zdraví. To že je cenzúra, a obmedzovanie osobnej slobody slova, či už osobného alebo verejného života je bežná. Snažím sa vyhľadávať čo najslobonejšie média ale cenzúra je všadeprítomna.

Navštevujem, vyoskú školu kde podľa môjho osobného názoru sú tabu rozporuplné témy, a už vôbec si nemylsím že by profesor alebo učiteľ či už na vysokej škole, na strednej škole alebo na základnej škole mal presvedčovať študentov striktne o svojom názore.

V súčastnej dobe je v médiach veľa umelovytvorených káuz ktoré majú zaslepiť verejnosť od ozajstných problémov, ktoré sužujú našu spoločnosť. Jednou z nich sú imigranti, keď som počula diskusiu ktorá sa rozprúdila pri hodine marketingu, iba som sa ticho smiala. Pani profesorka prezentovala svoje názory, spolužiaci vykrikovali názory ktoré si napočúvali vo vymyslených článkoch v médiach, alebo na sociálnych sieťach ktoré sú najnebezpečnejšie pre šírenie ,,ovečkovstva,,.

Denne sa stretávam s rôznymi ľudmi, a konfliktným témam sa snažím vyhýbať ale keď už príde na reč sama selektujem ľudí komu do akej miery vysveltím svoj názor na kritickú vec, no tieto názory by sa určite nemali prezentovať na školách.

Pri inej no zároveň,  podobnej situácií som bola rovnako šokovaná,  pani profesorka nám vysvetľovala s veľkou anagažovanosťou aký pozitívny prístup má k očkovaniu, všetci by sme sa mali dať očkovať, BIO strava je nebezpečná, dokonca som počula názor že vďaka BIO potravinám sa rozširujú celosvetové choroby ktoré boli očkovaní vyhubené.

Neberiem nikomu jeho názor....no naozaj to nie je veľa prezentovať ako profesor alebo učiteľ takto striktné a radikálne názory?

Každý máme právo robiť všetko čo nám štátna moc dovolí, a ak nedovolí čo si vieme svojou šikovnosťou zaobstarať, všetko čo nám je prirodzené ale nikto nemá právo takto verejne prezentovať nebezpečné názory, pred ľahko ovplyvniteľnou mládežov.

 

Žijeme v dobe, klamných informácií, a je čím ďalej tým ťažšie sa dostávať k pravdivým informáciam, no sami cítime okolo seba že deti sa v školách učia zbytočné veci, učivo ktoré nie je pre nich potrebné, ani v ich veku pochopiteľné. Nemali by sme ale tolerovať ani to keď sú deti a mládež v školách vystavované takto nebezpečným názorom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?