Sebeúcta, priateľstvo a láska

Autor: Kristína Krošláková | 23.8.2015 o 1:04 | (upravené 24.8.2015 o 10:01) Karma článku: 1,78 | Prečítané:  306x

.....ľudia sú komplikované bytosti, zvlášť keď s nimi súcitíme a snažíme sa im rozumieť stojí nás to často veľa zbytočnej sily, a niekedy sa výlsedok nedostaví vôbec alebo neskoro. Potom sme smutný, alebo sklamaný a osamelý.

Karma

Fungovanie sveta je jednoduchý princíp, stačí ho pochopiť a riadiť sa pár pravidlami ktoré sa ľahko dajú dodržať sebakontrolov. Sebakontrola je však ťažká úloha pre každého jedinca. Toľko lásky koľko do sveta dáme, vždy naspäť aj dostaneme, toľko dobrých skutkov ktoré urobíme toľko dobrých skutokov urobí naše okolie pre nás, takisto to platí aj v opačnom prípade, život má však silu dostávať všetko do rovnováhy, a najlepšie je keď si to vieme uvedomiť, to sú však všetko ťažké úlohy a realita bežného života je iná. Bohužiaľ sa učíme najlepšie na vlastných chybách a prešlapoch. Všetky skutky, emocie voči iným ľuďom sa nám vrátia nikdy však nevieme kedy.

Priateľstvo

V posledných rokoch sa snažím hovoriť ľuďom ako mi na nich záleží, možno preto že vyjadriť to niekedy je veľmi ťažké. Každý máme v živote ľudí ktorých milujeme, určitým spôsobom v určitom čase prídu, odídu, vrátia sa alebo zostanú, vždy tak aby bolo všetko v rovnováhe. Mať pevnú pôdu pod nohamy je základom toho aby každý z nás mohol byť osobnosť, silná tak ako potrebujeme tak ako musíme práve v tom čase silný byť. Priatelia sú ako tichý anjely, tý ozajstný. Najlepší pocit je keď padáte, máte kam padnúť, takisto keď letíte má kto letieť s vami, treba sa deliť aj o to dobré aj o to zlé. Prvý krát som zažila pocit že niekto bojuje za naše priateľstvo, bojí sa o vás a vie vám aj vynadať, Priateľa sú tichá podbora, v našich životoch ktorá nás nenechá padnúť na zem, a takisto nás nechá užívať si úspech plnými dúškami. Každý z nás má okolo seba takých anjelov, na zemi aj na nebi, ktorý strážia každý jeho krok. Najťažšia skúška však je otvoriť svoje srdce a nechať sa milovať, vedieť prijať kritiku pochopiť druhého aj bez slov, vedieť milovať veľa spôsobmi, vedieť odpúšťať a ďakovať.

Nie každý túto úlohu zvládne, niekedy sa topíme v diere vlastnej samoty, a nevieme z nej von, pritom nájsť svetlo a otvoriť svoje srdce je najlepšia možnosť. 

Sebeúcta

Dovoliť samému sebe byť milovaný je najlešia vec ktorú môžeme pre seba spraviť. Nechať ľudí a život nech je v rovnováhe, prijať v sebe všetky prehry aj vzostupy a uvedomiť si prečo sa deje všetko okolo nás je najkrajší prejav úcty nás samích k sebe. Keď si vieme vážiť seba, vieme prijať radosť a lásku do našeho vnútra, vieme prijať negatívnu aj pozitívnu energiu a vyťažiť z nej niečo. Nikdy sa nedejú veci ktoré sú dobré a zlé vždy sa dejú iba veci ktoré náš život dostavajú do rovnováhy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?